ŠESTORO POGINULO U RAKETNOM NAPADU NA ŠTAB CRNOMORSKE FLOTE! OVO JE RAKETA KOJA JE DONELA SMRT CRNOMORSKOJ FLOTI!

Ukrajinsko ratno vazduhoplovstvo izvelo je rano jutros masovni raketni napad krstarećim raketama “Storm Šedou” na Sevastopolj u kome je pogođen štab Crnomorske flote.

Prema prvim i nezvaničnim informacijama u ovom napadu poginulo je za sada 6 osoba. Druge informacije se ne spominju.

Ovo je inače drugi po redu masovni raketni napad na Krim u poslednja dva dana.

Štab ruske Crnomorske flote u Sevastopolju i dalje gori nakon što ga je Ukrajina uspešno gađala projektilima.

Prema prvim informacijama koje su se pojavile napad nije izveden sa 12, nego sa 20 krstarećih raketa od kojih je 9 lansirano već u prvom talasu i u drugom talasu još 11.

Napad su izveli kao i prethodni put jurišnici Su-24M i MR koji su nosili ispod krila po dve krstareće rakete.

Međutim, sudeći nije samo štab Crnomorske flote bio na meti napada, nego još nekoliko objekata na Krimu koje koristi ruska vojska.

Napadnuta su takođe i mesta Bahčisaraj, Simferopolj, Peršotravnev i Krasnogvardisk gde se nalaze takođe ruske vojne instalacije.

ostaci od raketnog napada na štab Crnomorske flote razbacani su na stotine metara, a na mesto uzbune putuje veliki broj vozila hitne pomoći.

Prethodno je štab Crnomorske flote u Sevastopolju bio napadnut anglo-francuskom krstarećom raketom vazduh-zemlja Storm Šedou

Guverner je zamolio stanovnike da ne putuju u centar grada i ne napuštaju zgrade. Zvaničnici takođe traže od lokalnog stanovništva da napusti glavne ulice.

Raketa “Storm Šedou” je krstareća raketa sa smanjenim radarskim odrazom. Ima trup pravougaonog poprečno preseka, koji je modifikovan na prednjem i zadnjem delu. Ima trapezna sklapajuća krila koja su smeštena na sredini trupa, dva horizontalna delta poretna repa i četiri vertikalna krmila koja su krstasto raspoređena. Raketa je duga 3,25 m, širina trupa je 0,7 m, visina trupa je 0,6 m i razmah krila kada su rasklopljena je 3 m. Masa prilikom lansiranja je 1.300 kg. Raketa ima mogućnost da uništi osetljive ciljeve kao što su komandni i komunikacioni centri. Raketa je prevashodno i namenjena za ovakve napade, a osim komandnih i komunikacionih centara, služi za napad na aerodrome, luke, kao i mostove.

Raketa u prvom delu putanje primenjuje inercijalno navođenje, a u drugom delu aktivno radarsko samonavođenje ili IC navođenje. Na taj način raketi je omogućen da kruži u zoni čekanja dok ne otkrije cilj, a onda prelazi u poniranje sa optimalnim nagibom uglom putanje. Podaci o dometu se razlikuju. Kada je celokupna putanja rakete izvršena na malim visinama domet je veći od 250 km, a kada se lansira na velikim visinama domet je još veći i iznosi oko 500 km. Raketu pogoni turboelisni motor.

Ovu raketu odvojeno su razvijali Francuska i Velika Britaniji u periodu od 1994. i 1997. Zatim je usledio zajenički razvoj i letna ispitvanja 2000, a projektil je prvi put zvanično upotrebljen 2003. godine.

Podsetimo, Ukrajina je istim krstarećim raketama 20. deptembra napala

Verhnosadov kod Sevastopolja a, gde se nalazi zaštićeno komandno mesto i specijalni prijemni radio centar ruske Crnomorske flote.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *