ШЕСТОРО ПОГИНУЛО У РАКЕТНОМ НАПАДУ НА ШТАБ ЦРНОМОРСКЕ ФЛОТЕ! ОВО ЈЕ РАКЕТА КОЈА ЈЕ ДОНЕЛА СМРТ ЦРНОМОРСКОЈ ФЛОТИ!

Украјинско ратно ваздухопловство извело је рано јутрос масовни ракетни напад крстарећим ракетама “Storm Šedou” на Севастопољ у коме је погођен штаб Црноморске флоте.

Према првим и незваничним информацијама у овом нападу погинуло је за сада 6 особа. Друге информације се не спомињу.

Ово је иначе други по реду масовни ракетни напад на Крим у последња два дана.

Штаб руске Црноморске флоте у Севастопољу и даље гори након што га је Украјина успешно гађала пројектилима.

Према првим информацијама које су се појавиле напад није изведен са 12, него са 20 крстарећих ракета од којих је 9 лансирано већ у првом таласу и у другом таласу још 11.

Напад су извели као и претходни пут јуришници Су-24М и МР који су носили испод крила по две крстареће ракете.

Међутим, судећи није само штаб Црноморске флоте био на мети напада, него још неколико објеката на Криму које користи руска војска.

Нападнута су такође и места Бахчисарај, Симферопољ, Першотравнев и Красногвардиск где се налазе такође руске војне инсталације.

остаци од ракетног напада на штаб Црноморске флоте разбацани су на стотине метара, а на место узбуне путује велики број возила хитне помоћи.

Претходно је штаб Црноморске флоте у Севастопољу био нападнут англо-француском крстарећом ракетом ваздух-земља Сторм Шедоу

Гувернер је замолио становнике да не путују у центар града и не напуштају зграде. Званичници такође траже од локалног становништва да напусти главне улице.

Ракета “Storm Šedou” је крстарећа ракета са смањеним радарским одразом. Има труп правоугаоног попречно пресека, који је модификован на предњем и задњем делу. Има трапезна склапајућа крила која су смештена на средини трупа, два хоризонтална делта поретна репа и четири вертикална крмила која су крстасто распоређена. Ракета је дуга 3,25 м, ширина трупа је 0,7 м, висина трупа је 0,6 м и размах крила када су расклопљена је 3 м. Маса приликом лансирања је 1.300 кг. Ракета има могућност да уништи осетљиве циљеве као што су командни и комуникациони центри. Ракета је превасходно и намењена за овакве нападе, а осим командних и комуникационих центара, служи за напад на аеродроме, луке, као и мостове.

Ракета у првом делу путање примењује инерцијално навођење, а у другом делу активно радарско самонавођење или ИЦ навођење. На тај начин ракети је омогућен да кружи у зони чекања док не открије циљ, а онда прелази у понирање са оптималним нагибом углом путање. Подаци о домету се разликују. Када је целокупна путања ракете извршена на малим висинама домет је већи од 250 км, а када се лансира на великим висинама домет је још већи и износи око 500 км. Ракету погони турбоелисни мотор.

Ову ракету одвојено су развијали Француска и Велика Британији у периоду од 1994. и 1997. Затим је уследио зајенички развој и летна испитвања 2000, а пројектил је први пут званично употребљен 2003. године.

Подсетимо, Украјина је истим крстарећим ракетама 20. дептембра напала

Верхносадов код Севастопоља а, где се налази заштићено командно место и специјални пријемни радио центар руске Црноморске флоте.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *