DA LI RUSIJA ZAISTA SPREMA ZONU ZABRANE LETA NAD CRNIM MOREM?! Šta znači poruka iz Moskve!

Ovakvi letovi u velikoj meri povećavaju verovatnoću incidenata u vazdušnom prostoru sa avionima Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, što povećava rizik od direktne konfrontacije

Letovi američkih strateških bespilotnih letelica iznad Crnog mora povećavaju verovatnoću incidenata sa letelicama Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, što povećava rizik od konfrontacije između alijanse i Rusije. Ovo je saopštilo rusko Ministarstvo odbrane.

Ministarstvo je konstatovalo povećan intenzitet letova američkih bespilotnih letelica iznad Crnog mora.

Ovo ukazuje na sve veću umešanost SAD i zemalja NATO-a u sukob u Ukrajini na strani kijevskog režima. Ovakvi letovi u velikoj meri povećavaju verovatnoću incidenata u vazdušnom prostoru sa avionima Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, što povećava rizik od direktne konfrontacije između alijanse i Ruske Federacije“, saopštilo je Ministarstvo odbrane, ističući da će „odgovornost za to snositi zemlje NATO-a“.

Kap koja je prelila čašu bilo je nedeljno (23. jun 2024) nesrećni pokušaj presretanja taktičke balističke rakete ATACMS sa kasetnom bojevom glavom koja se otvorila i to iznad plaže. Usledio je masakr sa više od 5 mrtvih i više od 124 povređenih od kojih su neki prebačeni u Moskvu.

Pakao iznad Sevastopolja bio je okidač izgleda da ruske vlasti odluče da je vreme za konkretne poteze i da je vreme za obuzdavanje američkih izviđačkih letova nad Crnim morem.

Inače valja dodati da stari jastreb Dmitri Rogozin je to predlagao još na početku rata pa i čak obaranje američkih špijunskih satelita u svemiru. Njemu se priključio i bivši ruski liberal Dmitri Medvedev koji je postao jastreba da je vreme da američke bespilotne letelice budu oborene.

Izgleda da je Moskva rešena kao nikad pre da je vreme za uvođenje “ZONE ZABRANJENOG LETA” nad Crnim morem.

U pitanju je ruska sopstvena “ZONA ZABRANE LETA”.

To će u prevodu značiti da će avijacija Crnomorske flote oborti sve osmatračke bespilotne letelice, avione za praćenje elektornskog saobraćaja, protivpodmorničke avione i leteće radarske stanice koje osmatraju Krim gde se prati rad PVO sistem, zatim lokacije na kojima se nalaze raketni i radarski sistemi, frekvencije rada, a povremeno kao što je rađeno nad Libijom 1986, zatim uoči Pustinjske oluje 1991, NATO napad na Republiku Srpsku 1994-1995, NATO agresije na SRJ 1999 i Irak 2003, Libija 2011 ometaju ruska PVO tehnika, a podaci u realnom vremenu dostavljaju Ukrajini koja onda u roku od par sati sprovodi precizne napade.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *