Овакви летови у великој мери повећавају вероватноћу инцидената у ваздушном простору са авионима Ваздушно-космичких снага Русије, што повећава ризик од директне конфронтације
Летови америчких стратешких беспилотних летелица изнад Црног мора повећавају вероватноћу инцидената са летелицама Ваздушно-космичких снага Русије, што повећава ризик од конфронтације између алијансе и Русије. Ово је саопштило руско Министарство одбране.
Министарство је констатовало повећан интензитет летова америчких беспилотних летелица изнад Црног мора.
„Ово указује на све већу умешаност САД и земаља НАТО-а у сукоб у Украјини на страни кијевског режима. Овакви летови у великој мери повећавају вероватноћу инцидената у ваздушном простору са авионима Ваздушно-космичких снага Русије, што повећава ризик од директне конфронтације између алијансе и Руске Федерације“, саопштило је Министарство одбране, истичући да ће „одговорност за то сносити земље НАТО-а“.
Пакао изнад Севастопоља био је окидач изгледа да руске власти одлуче да је време за конкретне потезе и да је време за обуздавање америчких извиђачких летова над Црним морем.
❗️Russian Defense Minister Andrei Belousov instructed Gener Staff to take rapid response measures to US provocations over Black Sea
— Sputnik (@SputnikInt) June 28, 2024
The department noted that the intensity of flights in the region of US strategic drones, which carry out reconnaissance and targeting of Western… pic.twitter.com/oFsxsJDcbi
Иначе ваља додати да стари јастреб Дмитри Рогозин је то предлагао још на почетку рата па и чак обарање америчких шпијунских сателита у свемиру. Њему се прикључио и бивши руски либерал Дмитри Медведев који је постао јастреба да је време да америчке беспилотне летелице буду оборене.
Изгледа да је Москва решена као никад пре да је време за увођење “ЗОНЕ ЗАБРАЊЕНОГ ЛЕТА” над Црним морем.
У питању је руска сопствена “ЗОНА ЗАБРАНЕ ЛЕТА”.
То ће у преводу значити да ће авијација Црноморске флоте оборти све осматрачке беспилотне летелице, авионе за праћење електорнског саобраћаја, противподморничке авионе и летеће радарске станице које осматрају Крим где се прати рад ПВО систем, затим локације на којима се налазе ракетни и радарски системи, фреквенције рада, а повремено као што је рађено над Либијом 1986, затим уочи Пустињске олује 1991, НАТО напад на Републику Српску 1994-1995, НАТО агресије на СРЈ 1999 и Ирак 2003, Либија 2011 ометају руска ПВО техника, а подаци у реалном времену достављају Украјини која онда у року од пар сати спроводи прецизне нападе.