CNN TVRDI: RUSIJA PROIZVODI TRI PUTA VIŠE ARTILJERIJSKIH GRANATA NEGO SAD I EVROPA ZAJEDNO ZA UKRAJINU!

Američki CNN objavio je veliko istraživanje koje se kosi sa svim onim tvrdnjama koje su pisali u kasno proleće 2022 godine i skoro celu 2023, da Rusija nema municije, da vade čipove iz veš mašina i da uvoze granate iz Kine i Severne Koreje, ali i Irana, a sada da ta zemlja proizvodi više granata nego SAD i Evropa za Ukrajinu.

Rusija kako navodi CNN proizvodi oko 250.000 artiljerijske municije mesečno, ili oko 3 miliona godišnje, prema procenama obaveštajnih službi NATO-a o ruskoj odbrambenoj proizvodnji koji su podelili sa CNN, kao i izvori upoznati sa naporima Zapada da naoruža Ukrajinu.

Zvaničnici kažu da Rusija trenutno ispaljuje oko 10.000 granata dnevno, u poređenju sa samo 2.000 dnevno sa ukrajinske strane. Odnos je lošiji na nekim mestima duž fronta od skoro 1000 km, prema jednom evropskom obaveštajnom zvaničniku.

SAD i Evropa imaju kombinovani kapacitet da proizvedu samo oko 1,2 miliona municije godišnje za slanje u Ukrajinu, rekao je visoki evropski obaveštajni zvaničnik za CNN.

Američka vojska je prema CNN postavila cilj da proizvodi 100.000 artiljerijskih granata mesečno do kraja 2025. godine – taj broj je sada nedostižan sa 60 milijardi dolara iz ukrajinskog finansiranja koje je zaustavljeno u Kongresu, rekao je novinarima prošle nedelje visoki vojni zvaničnik.

Rusija pokreće artiljerijske fabrike koji rade 24 časa sedam dana u nedelji u smenama po 12 sati, rekao je zvaničnik NATO-a.

Oko 3,5 miliona Rusa sada radi u sektoru odbrane, u odnosu na period na negde između 2 i 2,5 miliona pre rata.

Rusija je „sve što ima stavila u igru“, rekao je obaveštajni zvaničnik.

Pojačavanje proizvodnje Rusije još uvek nije dovoljno da zadovolji njene potrebe, prema zvaničnicima, a zapadne obaveštajne službe ne očekuju da će Rusija u kratkom roku ostvariti velike dobitke na bojnom polju. Ruske fabrike će verovatno dostići vrhunac negde u 2025 godini.

Obaveštajni zvaničnici veruju da nijedna strana nije spremna da u skorije vreme ostvari bilo kakav veliki dobitak, ali ukupna matematika ide u prilog Moskvi na duge staze — posebno ako se dodatna američka pomoć ne materijalizuje.

Prema rečima visokog zvaničnika NATO-a, Rusija svakog meseca proizvodi između 115 do 130 raketa dugog dometa i 300 do 350 dronova kamikaza za napad na osnovu iranskog modela koji obezbeđuje Teheran. Iako je pre rata Rusija u svom arsenalu imala zalihe od hiljade raketa dugog dometa, danas se kreće oko 700, rekao je zvaničnik.

Fabrike u Rusiji izbacuju oko 125 tenkova mesečno, ali velika većina su stariji modeli koji su renovirani. Oko 86 odsto glavnih borbenih tenkova koje je Rusija proizvela 2023. godine je obnovljeno, rekao je zvaničnik NATO-a.

Rat je apsolutno „transformisao“ rusku ekonomiju, rekao je zvaničnik NATO-a, iz postsovjetskog perioda kada je nafta bila vodeći sektor. Sada je odbrana najveći sektor ruske ekonomije, a nafta to plaća.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *