CNN ТВРДИ: РУСИЈА ПРОИЗВОДИ ТРИ ПУТА ВИШЕ АРТИЉЕРИЈСКИХ ГРАНАТА НЕГО САД И ЕВРОПА ЗАЈЕДНО ЗА УКРАЈИНУ!

Амерички CNN објавио је велико истраживање које се коси са свим оним тврдњама које су писали у касно пролеће 2022 године и скоро целу 2023, да Русија нема муниције, да ваде чипове из веш машина и да увозе гранате из Кине и Северне Кореје, али и Ирана, а сада да та земља производи више граната него САД и Европа за Украјину.

Русија како наводи CNN производи око 250.000 артиљеријске муниције месечно, или око 3 милиона годишње, према проценама обавештајних служби НАТО-а о руској одбрамбеној производњи који су поделили са CNN, као и извори упознати са напорима Запада да наоружа Украјину.

Званичници кажу да Русија тренутно испаљује око 10.000 граната дневно, у поређењу са само 2.000 дневно са украјинске стране. Однос је лошији на неким местима дуж фронта од скоро 1000 км, према једном европском обавештајном званичнику.

САД и Европа имају комбиновани капацитет да произведу само око 1,2 милиона муниције годишње за слање у Украјину, рекао је високи европски обавештајни званичник за CNN.

Америчка војска је према CNN поставила циљ да производи 100.000 артиљеријских граната месечно до краја 2025. године – тај број је сада недостижан са 60 милијарди долара из украјинског финансирања које је заустављено у Конгресу, рекао је новинарима прошле недеље високи војни званичник.

Русија покреће артиљеријске фабрике који раде 24 часа седам дана у недељи у сменама по 12 сати, рекао је званичник НАТО-а.

Око 3,5 милиона Руса сада ради у сектору одбране, у односу на период на негде између 2 и 2,5 милиона пре рата.

Русија је „све што има ставила у игру“, рекао је обавештајни званичник.

Појачавање производње Русије још увек није довољно да задовољи њене потребе, према званичницима, а западне обавештајне службе не очекују да ће Русија у кратком року остварити велике добитке на бојном пољу. Руске фабрике ће вероватно достићи врхунац негде у 2025 години.

Обавештајни званичници верују да ниједна страна није спремна да у скорије време оствари било какав велики добитак, али укупна математика иде у прилог Москви на дуге стазе — посебно ако се додатна америчка помоћ не материјализује.

Према речима високог званичника НАТО-а, Русија сваког месеца производи између 115 до 130 ракета дугог домета и 300 до 350 дронова камиказа за напад на основу иранског модела који обезбеђује Техеран. Иако је пре рата Русија у свом арсеналу имала залихе од хиљаде ракета дугог домета, данас се креће око 700, рекао је званичник.

Фабрике у Русији избацују око 125 тенкова месечно, али велика већина су старији модели који су реновирани. Око 86 одсто главних борбених тенкова које је Русија произвела 2023. године је обновљено, рекао је званичник НАТО-а.

Рат је апсолутно „трансформисао“ руску економију, рекао је званичник НАТО-а, из постсовјетског периода када је нафта била водећи сектор. Сада је одбрана највећи сектор руске економије, а нафта то плаћа.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *