АМЕРИЧКИ ТЕНКОВИ АБРАМС СТИЖУ У УКРАЈИНУ НА БОЈНО ПОЉЕ У СЕПТЕМБРУ

Амерички тенкови М-1 Абрамс које су САД донирале Украјини вероватно ће у септембру стићи на украјински фронт, наводи шест особа које су упознате са планирањем, док кијевске војне власти покушавају да појачају контраофанзиву на југу и истоку земље.

Као наводи Политко тих шест особа оквалификовани су као: званичник Министарства одбране, амерички званичник, званичник индустрије, помоћник Конгреса и још двоје људи упознатих са дискусијама — добили су анонимност да разговарају о осетљивим плановима који тек треба да буду објављени.

Како пише портал Политико план је да се неколико тенкова М-1 Абрамс пошаље у Немачку у августу, где се бити коначно склопљени и монитирани, а онда ће та прва серија тенкова бити испоручена док краја августа.

Август и септембар су према Политку најконкретнији предвиђени временски оквир, када се очекује да амерички тенкови се појаве на бојном пољу Украјине.

Званичници САД су раније рекли да ће тенк Абрамс бити у украјинским рукама тек од јесени 2023.

Иначе САД ће у Украјину послати старије типове тенкова М1А1 Абрамс, уместо модерне верзије А2.

Foto: Shutterstock

Почетна серија ће укључивати шест до осам тенкова , рекли су званичник индустрије и помоћник Конгреса. Укупно САД планирају да пошаљу 31 тенк, за један украјински батаљон.

„Дефинитивно радимо на томе да их доведемо у Украјину што је брже могуће“, рекао је портпарол Пентагона пуковник Мартин О’Донел, одбијајући да разговара о појединостима

Пре него што украјинске снаге почну да управљају тенковима, морају да заврше отприлике 10-недељни курс о 31 тенк за обуку у бази Графенвер у Немачкој. Украјинци би требало да заврше ту обуку у августу, према одвојеном званичнику Министарства одбране.

Први званичник Министарства одбране и још једна особа упозната са размишљањима Кијева рекли су да би тенкови чак могли да стигну у Украјину већ у августу, али тај временски оквир може бити превише оптимистичан.

Тенкови нису нови, уместо тога, старим возилима се одузима њихова најосетљивија технологија, укључујући у неким случајевима додатни оклоп са осиромашеним уранијумом, пре него што могу да буду послати у Украјину.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *