Руске снаге напредовале у Торецку и заузеле централни рудник, као и два од три терикона. Заузимањем трећег јаловишта, Оружане снаге Руске Федерације би вероватно значајно смањиле фронт, приморавајући ОСУ на повлачење са територија западно од града. Према геолокацији, Руси сада под контролом држе све високе зграде у граду.
Напад је започео пешадијским јуришом на украјинске положаје на териконима. Руска пешадија успела је да се попне на падине једног од ових терикона, освојивши га. То им је дало значајну предност у осматрању и ватреном дејству над Украјинцима на северу. Према геолокацијама убрзо је освојен и други терикон. Главни и највећи је под контролом ОСУ. Следећи корак био је напредовање дубље у централни рудник Торецк, који је последње украјинско упориште у центру града.
Рудник се састоји од низа објеката. Према одређеним изворима већину објеката још увек држе украјинске снаге, док су по неким изворима руске снаге овладале комплетним рудником. Они наводе да су користећи контролу над суседним териконом, руске снаге успеле су да заузму остатак рудника, као и оближње стамбено подручје. Торецк је био поприште дубоких контранапада Украјинских оружаних снага, које би привремено одбацивале Русе. Уколико би руске снаге овладале трећим териконом, неизоставно би дошло до нивелације фронт дуж града Торецк, све до насеља Леонидовка на западу. Између поменуте Леонидовке и Торецка се простире велика територије без насеља, гробље али и део предграђа Торецка. Те позиције би било немогуће бранити, уколико Руси буду стекли контролу над овим високим тачкама на јаловиштима.У западном делу Торецка се воде жестоке борбе и тамо је померање фронта знатно ређе.