РУСКИ ТЕЛЕГРАМ ИЗВОРИ: НАД ЦРНИМ МОРЕМ MIG-31 ОБОРИО АМЕРИЧКУ СТРАТЕШКУ БЕСПИЛОТНУ ЛЕТЕЛИЦУ RQ-4B Global Hawk?! ЗВАНИЧНЕ ПОТВРДЕ НЕМА

Руски канали преносе да је у питању био руски борбени авион МИГ-31 који је са ракетом Р-37 оборио америчку стратешку беспилотну летелицу RQ-4B Global Hawk која је летела на великој висини

Fighterbomber Телеграм наглог који припада руским ваздушно космичким снагама и објављује све везано за руску авијацију и учешће у рату у Украјини у понедељак 24. јуна 2024. објавио је вест да је руска борбена авијација над Црним морем оборила америчку беспилотну летелицу.

” Честитам свима који су укључени. Згодни момци! 🍻 Чекамо ОК од Пиндоса за „непрофесионалне радње“. Сада је повећана турбуленција у Црном мору. Да видимо да ли је то у току или је то био једнократни догађај” стоји шифрована порука на Телеграм каналу.

Остали канали преносе да је у питању био руски борбени авион МИГ-31 који је са ракетом Р-37 оборио америчку стратешку беспилотну летелицу RQ-4B Global Hawk која је летела на великој висини на задатку извиђања полуострва Крим.

Званични руски медији сви од реда ћуте на ову информацију, али зато ова информација и даље кружи руским етром и све више има преузимања, али званичне потврде нема.

Исто тако и Американци ћуте на ову информацију, као и Украјинци. Заправо сви су се утишали и нико ништа не саопштава.

Стратешка беспилотна летелица RQ-4B Global Hawk од почетка рата у Украјини интензивно осматра зону Црног мора од самог почетка рата у Украјини.

RQ-4B Global Hawk је настао као замисао америчке одбрамбене агенције ДАРПА за осматрање на великим висинама и удаљеностима, један од седам прототипова прелетео је 2000 година Атлантик, годину дана касније и Тихи океан. Срве ове беспилотне летелице чине сензори за извиђање, поверљив пакет састављен од радара са синтетичком антеном и индикатором покретних циљева, електрооптичких и ИЦ уређаја, као и ГПС и иНС навигациони систем.

Прва борбена употреба овог дрона била је над Авганистаном 2001. а коришћена је и у Ираку 2003. Овај дрон израђен је у две варијанте. Према једном RQ-4 А завршен је у фебруару 2003, а наканадно у наредним годинама и RQ-4B са већим трупом за смештај електронике.

Главни стајни трап је премештен у посебна кућишта под крилима.

Ова беспилотна летелица се користи као уређај за електронско извиђање.

ТТ подаци заRQ-4B Global Hawk

Произвођач: Northop Grumman Integrated Systems

Намена: Извиђачка беспилотна летелица

Погонска група: турбовентилаторски мотор Alison Rolls -Royce AE 3007H

Димензије: дужина: 14,5 м, висина 4,64 м, размах крила 39,89 м

Максимална маса при полетању 14.630 кг

Макисмални корисни терет: 1.361 кг

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *