НА ГРАНИЦУ РУМУНИЈЕ И УКРАЈИНЕ СТИГАО РАДАР LANZA LTR-25 ДОМЕТ 450 КМ! ПОКРИВА ПОЛА ЦРНОГ МОРА И КРИМА СВЕ ДО КРИВОГ РОГА! ОЧИ И УШИ УКРАЈИНЕ?!

Радар ће бити како је наведено на задатку јачања појачане будности Алијансе на југоистичном крилу, а Руски војни блогери и истраживачи тврде да ће овај радар имати задатак раног откривања и упозоравања украјинске стране о полетању руских авиона

Северноаталнска алијанса пре неколико дана допремила је у Румунију мобилни радар LANZA LTR-25 из Италије у Румунију и монтирали га на Италијанско-Украјинско граници како би помогли украјинском Ратном ваздухопловству у зони Црног мора.

NATO’s Deployable Air Command and Control Centre (DACCC) премместио је радар ПВО LANZA LTR-25 из базе Пођо Ренатика -Италија у базу Каталои у Румунији која се налази на тромеђи Румуније, Молдавије и Украјине.

Радар ће бити како је наведено на задатку јачања појачане будности Алијансе на југоистичном крилу, а Руски војни блогери и истраживачи тврде да ће овај радар имати задатак раног откривања и упозоравања украјинске стране о полетању руских авиона, дронова камиказа и крстарећих ракета и летелица са малим радарским одразом с обзиром да је максимални домет радара 450 км који покрива цело полуострво Крим као и комплетну цроморску област Одесу, Николајев, Херсон све до Кривограда и Кривог рока на северу и западу укључујући Молдавију и Придњестровље.

Могућности радара ће омогућити Алијанси да покрије широк спектар задатака како у идентификацији површинских тако и ваздушних циљева. Појавом ловаца Ф-16 у Украјини, овај радар ће знатно поједноставити рад украјинских формација наракетирању Крима и Херсонске области.

У питању је мобилни радар један од укупно два који у комбинацији са два додатна пасивна сензора Deployable Passive ESM Tracker – DPET што омогућава активну и пасивну радарску детекцију циљева у ваздушном простору који се приближавају Румунији односно источном крилу НАТО пакта и омогући правовремену рекацију

LANZA LTR-25 је најсавременији радарски систем конструисан за напредну детекцију, праћење и надзор. Првенствено се користи за обезбеђивање свеобухватне свести о ситуацији у ваздушном простору и побољшање оперативних способности различитих платформи, укључујући поморске бродове и подморнице.

Оперативни домет радара LANZA LTR-25 је прилично велик што му омогућава да открива и прати циљеве на значајним удаљеностима. Док специфичне могућности домета могу варирати у зависности од оперативног окружења и карактеристика циља, он је генерално способан да открије ваздушне и површинске циљеве на домету од 450 км.

Могућности праћења циљева радара LANZA LTR-25 су веома софистициране. Користи напредне алгоритме за обраду сигнала и технологију са више зрака за прецизно праћење више циљева истовремено. Ово му омогућава да у реалном времену обезбеди податке о позицији, брзини и путањи откривених летећих циљева, што је кључно за ефикасну процену претње и ангажовање.

Радар LANZA LTR-25 је интегрисан са разним системима како би се побољшала њихова ефикасност. Комуницира са ракетним системима, противваздушном артиљеријом и другим одбрамбеним и офанзивним оружјем како би пружио информације. Ова интеграција осигурава да системи наоружања могу да гађају мете са високом прецизношћу и поузданошћу, чиме се побољшава укупна борбена готовост и могућности одговора платформе.

Тактичко технички подаци

Оперативни фреквентни рад 1215-1400 MHz

Брзина ротације антене: 12 rpm

Максимални домет радара 450 km

Постављањи распоред: 2 сата

Снага Трансмитера и пулса 54,5 кW

Један коментар на “НА ГРАНИЦУ РУМУНИЈЕ И УКРАЈИНЕ СТИГАО РАДАР LANZA LTR-25 ДОМЕТ 450 КМ! ПОКРИВА ПОЛА ЦРНОГ МОРА И КРИМА СВЕ ДО КРИВОГ РОГА! ОЧИ И УШИ УКРАЈИНЕ?!

  1. Ovaj radar je primarno napravljen za otkrivanje stealth vazduhoplova, kao i vazduhoplova sa dobrim sistemima ometanja.
    Time, ovo je direktan odgovor NATO na ukljucivanje Su57 u SVO, obzirom da ga nisu detektovali radari S300, BUK, Patriot i ostalih PVO sistema, kao i TRML4D, GM200 i drugi radari za nadzor – pojedini radari su imali poneke tragove Su57 u odlasku ali nijedan u dolasku ka zoni dejstva.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *