Оно што је био МиГ-21 за Совјетски Савез то је борбени авион Ф-16 за Запад, односно НАТО алијансу. Ко има више борбених авиона типа Ф-16 и даље се често спомиње, а посебно сад у светлу зеленог светла Вашингтона да одобри куповину старијих ловаца Ф-16 за Аргентину.
Према подацима Флајт Глобал од ове године, а за претходну земаље које имају навећи број ловаца Ф-16 су:
- САД са 936 борбених авиона
- Турска са 243 борбена авиона
- Израел са 224 летелице
- Египат са 218 авиона
- Тајван са 202 авиона типа Ф-16
- Јужна Кореја 167 авиона
- Грчка са 153 борбена авиона овог типа
До краја 2022. године чак 25 држава је имало у свом наоружању борбене авиона типа Ф-16 од тога највише у Европи. међу новијим кориницима су Румунија, а ускоро ће им се придружити Словачка и Бугарска које чекају своје верзије летелица Ф-16 блок 72 познат и као Випер.
У Европи већи број ловаца Ф-16 и то 48 комада има Пољска Блок 52, затим ту су Португал, Холандија, Белгија. Норвешка своје Ф-16 полако напушта и предаје их Бугарској јер их замењује са ловцима 5. генерације Ф-35. Такође и Данска отписује своје шесанестице у користи ловца Ф-35. Межу корисницима од 2001 – 2012 године била је Италија, која је била изнајмила летелице.На Јужноамеричком континенту ловце Ф-16 у свом наоружању имају Венецуела и Чиле, а њима ће се придружити као корисник и Аргентина која ће половне летелице добити од Данске.
У Азији Ф-16 користе Јужна Кореја и Тајван као најбројније, али ту су још и Тајланд и Индонезија које располажу са већим бројем летелица, као и Сингапур. Овом азијском клубу ускоро би требали да се придруже и Филипини. Међу старим корисницима је и Пакистан који је све авионе за време Авганистанског рата употребио у борби.
На афричком континенту Египат је највећи корисник, а одмах иза њега је Краљевина Мароко.
На блиском истоку посла Израела ту је Јордан, Ирак, Бахерин, Оман, Уједињени Апрапски Емирати.
Према подацима сајта Флајт Глобал до сада произведено је 22.810 летелица, као и да је 156 наручено нових.