На сајму у Џухају Air Show China 2024, Кина је представила Ј-15Т, нову варијанту свог борбеног авиона Ј-15, који је конструисан за употребу на носачу авиона Fujian кинеске морнарице. Ова варијанта представља први модел Ј-15 који има могућност полетања уз помоћ катапулта и усклађује се са електромагнетним системом за полетање уз помоћ катапулта на носачу авиона Fujian. Долазак Ј-15Т са репним бројем 1518 означава прво појављивање морнаричког борбеног авиона на јавном догађају у Џухају, наглашавајући интересовање морнарице да стационира овај авион на палубу своје флоте носача авиона.
Shenyang J-15T Flying Shark укључује различите структурне и функционалне модификације погодне за полетање уз помоћ катапулта и заустављене опоравак, што га разликује од Ј-15В, који је ограничен на носаче са ski-jump платформом. Опремљен ојачаним предњим стајним трапом и репном куком, Ј-15Т је конструисан да издржи напрезања лансирања катапултом. Ова адаптација му омогућава да делује са носача опремљених и са ski-jump платформом и са катапултом, пружајући повећану свестраност у складу са могућностима кинеске морнарице које се развијају. Визуелне промене укључују носач наоружања на врху крила дизајниран за ракету ваздух-ваздух PL-10, нови систем IRST (инфрацрвено претраживање и праћење) који се налази на носу и модификовани дифракциони HUD (хеад-ап дисплеј) у кокпиту. Авион се такође може идентификовати по сиво-белом радому и модификованим издувним млазницама мотора WS-10B “Taihang”, који замењују моторе АЛ-31 које је раније испоручила Русија. Ове модификације указују на помак ка домаћој производњи кључних компоненти.
Варијанта Ј-15Т је први пут приказана 2014. године као CATOBAR (catapult-assisted take-off but arrested recovery) адаптација руског Су-33 Flanker-D, модификованог за нови носач авиона Тype 003 Fujian са електромагнетним катапултима. Ова варијанта је остварила свој први лет у јулу 2016. године, након чега су уследили тестови електромагнетног катапулта на земљи у новембру у поморској ваздухопловној бази Хуангдикун, што је показатељ све већег интересовања Кине за интеграцију полетања уз помоћ катапулта са своје флоте носача авиона.
Недавни видео снимак Ј-15Т, који је првобитно постављен на кинеској платформи Weibo, пружио је рани увид јавности на ову верзију, приказујући његов ојачани стајни трап и друге модификације потребне за полетање помоћу катапулта. На снимку је истакнуто неколико карактеристика Ј-15Т, укључујући оперативну морнаричку сиву боју, калибрационе ознаке за прикупљање тестних података и карактеристичне структурне елементе на стајном трапу. Један од авиона приказаних у видеу, прототип са жутим премазом, наводно је повучен из активног тестирања, што указује на његову продужену употребу у процесу развоја.Даље се наводе разлике од ранијих модела Ј-15, Ј-15Т укључује унапређену авионику, која може да садржи AESA (Active Electronically Scanning Array) радар, заједно са смањењем тежине у оквиру авиона. Ове промене указују на повећан капацитет за носивост, омогућавајући авиону да носи додатно гориво, оружје или опрему. Извештаји показују да би Ј-15Т могао да подржи SEAD (Сузбијање противничке противваздушне одбране) задатке са ракетама ваздух-ваздух дугог домета, потенцијално проширивши његову улогу у ваздушном пуку кинеске авијације.
Ј-15Т би могао да функционише у будућем мешовитом ваздушном пуку заједно са беспилотним летелицама и другим авионима који могу да буду носиоци. Аналитичари спекулишу да би то могло да укључи Shenyang J-35A, нови модел стелт ловца који би, заједно са Ј-15Т, могао да допуни операције носача авиона кинеске морнарице. Потенцијална варијанта Ј-15D са два седишта, конфигурисана за електронско ратовање са подвесним ометачима на врховима крила, слично онима на EA-18G Growler америчке морнарице, такође је подвргнута тестирању, што одражава кинеско истраживање различитих конфигурација авиона базираних на носачу за побољшање могућности електронског ратовања. Ако се произведе, ова варијанта за електронско ратовање може да дели CATOBAR компатибилност са Ј-15Т.
Са четири планирана носача авиона, укључујући Fujian, захтеви кинеске морнарице за авионима који могу да буду на носачима авиона се повећавају. Авион Ј-15Т, за ловачку заштиту и унапређену способност за непосредну подршку, може задовољити потребе кинеске морнаричке авијације за свестраним, прилагодљивим морнаричким авионима. Развој Ј-15Т и других авиона базираних на носачу указује на стални фокус на проширењу и модернизацији способности ваздушних снага кинеске морнарице.