KINESKI LOVAC 6. GENERACIJE ILI NOVI KINESKI BOMBARDER: ŠTA SE POJAVILO NA NEBU? SNIMAK KOJI SU SVI GLEDALI I ANALIZRALI

Ima 3 motora, što znači da je optimizovan za visoko nadzvučne, nadzvučne i transzvučne brzine

Ono što nije useplo ni Rusima ni Amerikancima, a prvi su krenuli ambiciozno u razvoj uspelo je Kinezima. Naime, nekako u isto vreme kao pre 13 godina kada se pojavio J-20 leteći zmaj prvi kineski lovac 5. generacije pojavio se sada snimak leta prvog kineskog lovca 6. generacije.

Za samo 12 godina Narodna Republika Kina pokazala je da je sposobna da razvije samostalno lovac 6. generacije sa čime je počela budućnost. Sa ovim činom začepljena su usta svima onima koji su ironično se sprdali sa Kinezima, kao zmelji koja kopira sve, pa i avione. Ko je imalo sagledao realno sliku i video ono što su Kinezi izneli delom na Sajmu naoružanja Partner mogao je da vidi realnost da je Kina odavno odmakla u vazduhoplovstvu i da su lovci J-7, J-8 samo daleka prošlost.

Sudeći prema snimku na prvom letu kineski lovac 6. generacije pratio je J-20. Sama njegova pojama bila je veoma impresivna i zasenila je sve vojne vesti koje su se pojavile pred istek tekuće 2024. godine.

Kineski lovac je primećen kako izvodi svoj prvi let iz sedišta grupe aviona u Čengduu (CAIG), dok je pored njega leteo J-20 (varijanta sa dva sedišta) kao avion za poteru!

Dizajn Čengdua je tromotorni avion, dok je dizajn konstrukcionog biroa Chengdu avion sa dva motora. Dizajn Chengdua je veoma velik, dok je dizajn Shenyang nešto manji. Konstrukcija Chengdu ima delta krilo, dok dizajn Shenyang ima slepnjeno krilo. Zajednička karakteristika je da oba dizajna nemaju vertikalne ili horizontalne stabilizatore.

Prototip Shenyang izveo je svoj prvi let 20. decembra. Javnosti je prikazan 26. decembra. Mao Cedong je rođen 26. decembra 1893. godine. Kina je objavila prvi snimak leta oba svoja borbena aviona šeste generacije na njegov rođendan.

Mlazni lovac 6. generacije je konstruisan da bude „integrisani kako se navodi” svemirsko-vazdušni lovac“ koji može da leti supersoničnim brzinama i da deluje u svemiru.

Chengdu prototip nove generacije ima privrmeni naziv J-36 .

U pitanju je konstrukcija bez vertikalnog repa i krilima u obliku dijamanta koji je opremljen je naprednom avionikom i stelt karakteristikama. Navodno letelica ima veliki unutrašnji odeljak za oružje sposoban da nosi više ubojnih sredstava kategorije vazduh-zemlja, vazduh-vazduh bez ugrožavanja stelt karakteristika.

Šta znamo do sad o kineskom lovcu 6. generacije

🔸To je dizajn letećeg krila bez vertikalnih kontrolnih površina, što znači ekstremni nivo steltosnti
🔸Ima 3 motora, što znači da je optimizovan za visoko nadzvučne, nadzvučne i transzvučne brzine .

🔸U vazdušnom ratu sledeće generacije, rakete će manevrisati, a ne toliko sam lovac koji je postao samo platforma za nošenje raketa.
🔸Ovaj lovac 6. generacije služiće kao informativni centar za kontrolu i usmeravanje stelt dronova, stvarajući mrežu stelt vazdušnih sredstava sa obiljem projektila vazduh-vazduh (kineska verzija mrežnocentričnog rata).

Od ostalih detalja utvrđeno je da se radi o karakterističnom tromotornim delta dizajnom bez repa, ali samo gornji deo trupa ima DSI usisnik. Postoje i glasine da bi mogao biti opremljen sa više motora.
Čini se da bočna strana nosa ima bočni radar, kao što se vidi na prethodnim modelima.
Postoji veliki glavni IVB i dva kratka i plitka pod-IVB. Sa svake strane zadnjeg kraja glavnog krila nalazi se pet kontrolnih površina, od kojih su sve nezavisne.

Međutim, postoje i oni koji smatraju da ovo nije lovac 6. generacije nego regionalni projekat bombardera/udarnih lovca 5. generacije koji se ponekad naziva J/H-KSKS

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *